Dušan Tarageľ

Hrá v:

Chrobák v hlave

V dokonale napísanej situačnej komédii Georgesa Feydeaua Chrobák v hlave sa všetky prvky dramatickej výstavby stávajú súčasťou premysleného stroja na výrobu vtipných nedorozumení, zápletiek a rozuzlení. Vo vaudevillovom kolotoči dobrej zábavy sa vezú neodolateľne šarmantné divadelné postavy smiechovou energiou publika. Na začiatku je chrobák v Raym

Otvoriť

Lakomý Marko

Pôvodná televízna rozprávka o chamtivosti, ktorá sa sama potrestala.

Otvoriť

O troch tulákoch

Bábkový seriál o troch kamarátoch, ktorí sa vyberú do sveta za šťastím.

Otvoriť

Klinec

Pôvodná televízna rozprávka o chlapcovi, ktorý premôže svoj strach a napokon sa mu podarí zachrániť aj celú rozprávkovú ríšu.

Otvoriť

Vtipnejší vyhráva

Azda najslávnejšou súťažou bola relácia Vtipnejší vyhráva, ktorá dokázala zabávať divácku verejnosť v rokoch 1971 až 1987, teda šestnásť rokov ! Princíp bol jednoduchý : známi herci a speváci tu rozprávali vtipy. A získavali body podľa toho, ako rozosmiali a roztlieskali divákov, čo "spoľahlivo a objektívne" meral takzvaný potleskomer. V

Otvoriť

Riaditeľ

Otvoriť

Jahňa chudobného

Príbeh rozpráva krátku ľúbostnú epizódu z Napoleonovho života (o láske k Paulíne Forésovej), historicky takmer bezvýznamnú, no ľudsky prerastajúcu do tragédie, pretože bezohľadnosť ničí životy ľudí.

Otvoriť

Bola som z olova

Pôvodná televízna hra o zmysle ozajstného priateľstva.

Otvoriť

Profesor Bernhardi

2-dielna televízna adaptácie drámy rakúskeho dramatika Arthura Schnitzlera. Hra so silným humanistickým poslaním. Profesor Bernhardi, riaditeľ kliniky Alžbetínum, odmietne vstup farárovi Rederovi na oddelenie. Vznikne napätá situácia, v ktorej sa rozhoduje o etike a spoločenskom postavení človeka, ktorý chce nekompromisne naplniť zmysel svojej prác

Otvoriť

Radosť zo života

Otvoriť

Zamilovaný lev

Televízna adaptácia divadelnej hry anglického dramatika S. Delaneya. Súčasný príbeh prostých ľudí žijúcich na predmestí malého mestečka v Anglicku. Frank ( František Zvarík ) so svojou rodinou predstavuje typ dožívajúcej generácie maloobchodníkov, ktorých ničí moderná konkurencia.

Otvoriť

Poslední

Prevzaté predstavenie drámy Maxima Gorkého z Malej scény SND v Bratislave. Autor zovšeobecnil profilové vlastnosti meštiactva, no zároveň nachádza spoločenské i ľudské príčiny jeho úpadku.

Otvoriť

Vojna a mier

Prevzaté predstavenie z Divadla P.O. Hviezdoslava v Bratislave. Dejová línia života Andreja Bolkonského- od jeho účasti v bitke pri Slavkove, cez boj o reformy v Rusku, lásku k Nataši až po zranenie a smrť.

Otvoriť

Ja nič neviem

Pôvodná televízna detektívna hra. Vyšetrovanie vraždy ženy, šéfky jedného oddelenia, ktoré odhaľuje mnohé zakrývané vzťahy na jednom pracovisku, hra s pravdou a lžou prináša nakoniec nečakané rozuzlenie.

Otvoriť

Šiel tovariš svetom

Televízny triptych o veselom putovaní obuvníckeho tovariša po svete.

Otvoriť

Sluha dvoch pánov

Prevzaté predstavenie z Malej scény SND. V divadelnej úprave K.L. Zachar preložil dej klasickej komédie C. Goldoniho do Prešporka prvej polovice 18. storočia.

Otvoriť

Inšpektor sa vracia

Televízna inscenácia divadelnej hry s kriminálnou zápletkou anglického spisovateľa Johna Boyntona Priestleyho. Dej sa odohráva v prostredí rodiny anglického továrnika, kde v slávnostnej chvíli na zásnubách príde inšpektor vyšetrovať samovraždu bývalej robotníčky v Berlingovej továrni.

Otvoriť

Šťastie na dobierku

Úsmevná televízna hra, ktorá nám prostredníctvom návštev Deda Mráza v rodinách jedného obytného domu na sídlisku približuje vážne i menej vážne problémy ľudí žijúcich okolo nás.

Otvoriť

Boj o jedno kráľovstvo

Kráľovskí rodičia veľmi smútia za zmiznutou princeznou. Ona sa zrazu z ničoho nič objaví v kráľovstve aj so svojím únoscom, čarodejníkom Hexom, ktorý už dávno žije životom moderného človeka. Uniesol ju, pretože ju veľmi ľúbi, a aj princezná ľúbi jeho. Bohužiaľ, rodičia ich láske neprajú.

Otvoriť

Najkrajšia loď

Animovaný film o putovaní chlapcov Očka a Uška na súťaž o najkrajšiu loď.

Otvoriť

Sokovia

Televízna inscenácia komédie anglického dramatika Richarda Brinsleyho Sheridana o súperení v láske a o miesto v spoločnosti.

Otvoriť

Strašidlo

Televízna inscenácia antickej divadelnej komédie.

Otvoriť

Orechový koláč

Príbeh malého Maroša, ktorý sa odohráva v období Vianoc v horárni u starého otca, je kombináciou hraného a bábkového filmu.

Otvoriť

Jennie Gerhardtová

Dramatizácia známeho románu klasickej modernej americkej literatúry. Tragický príbeh prostého dievčaťa, ktorého osud je zapríčinený stykom s príslušníkmi vyšších spoločenských kruhov.
Predlohou televíznej inscenácie o tragickom osude prostého dievčaťa je román slávneho amerického spisovateľa Theodora Dreisera. Autor sa v nej sústreďuje na otá

Otvoriť

Oco, mama a ja

Pôvodný 8 - dielny úsmevný rodinný seriál, ktorý rieši vzťahy medzi rodičmi a deťmi.

Otvoriť

Balladyna

Prvá časť 2-dielnej televíznej adaptácie tragédie poľského autora. Na príbehu hradného pána, ktorý hľadá ženu medzi prostým ľudom a musí voliť medzi Balladynou a Alinou, rozvíja autor mohutnú drámu pretkávanú fantáziou zo sveta bájnych bytostí.

Otvoriť

Nepokojná láska

Päťdielny televízny film z obdobia 70-tych rokov vykresľuje osudy lazníka Jana Daňu a jeho dvoch dcér od momentu, kedy Daňo stráca manželku a dcéry matku, až po obdobie, kedy obe z dcér, každá svojím spôsobom, nachádzajú svoje miesto v živote.

Otvoriť

Úsmev, prosím!

Maroš Kramár uvádza úsmevné domáce videá. Strihová relácia zostavená z najvtipnejších momentov relácií predchádzajúcich, pokazených klapiek z archívu STV a samozrejme z blokov domácich videí.

Otvoriť

Fuente ovejuna

Televízna inscenácia klasickej španielskej drámy Lope de Vegu. V hre povstane celá dedina, aby sa pomstila komtúrovi, feudálnemu pánovi z Fuente Ovejuna, ktorý využíva svoju moc na zneuctievanie žien. Spravodlivosť zoberú do vlastných rúk obyvatelia Fuente Ovejuny.

Otvoriť

Záhradníkov pes

Televízna adaptácia renesančnej komédie Lope de Vegu, v ktorej hlavná hrdinka grófka Diana sa zamiluje do svojho tajomníka, inteligentného plebejca Teodora, ale nemá odvahu vydať sa za neho. Súčasne mu bráni oženiť sa s komornou Marcelou, ktorá ho ľúbi nezištnou láskou. Postava Diany patrí medzi psychologicky najprepracovanejšie ženské postavy hier

Otvoriť

Scenár:

Mafstory

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlo

Otvoriť