Ivan Letko

Hrá v:

Macbeth

Otvoriť

Lásky dar

Po otcovej smrti chamtivý Marko a jeho hašterivá žena oberú mladšieho brata Vasiľa o celé dedičstvo. Ostane mu iba polorozpadnutá chatrč na dvore a kus smetiska. Práve na ňom vyrastie zo semiačka zázračný melón, ktorý pomôže Vasiľovi k šťastiu a Markovi k zaslúženému trestu.

Otvoriť

Odsúdené

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Otvoriť

Kamenná bolesť

Otvoriť

Dobrodružstvá Janka Hraška

Otvoriť

Súťaž o milión

Televízna adaptácia humoristického románu chorvátskeho spisovateľa Nenada Brixyho. Komédia z prostredia
juhoslovanského mestečka, ktorého obyvatelia zatúžili po veľkom bohatstve pomocou výhry v televíznej súťaži. Mestečko Kusilka sa rozhodne zúčastniť sa televíznej súťaži o milión dinárov. Predstavenstvo obce sa totiž nazdáva, že výhrou by sa

Otvoriť

Sekera

Pôvodná televízna inscenácia hry o mladej reštaurátorke, ktorá bojuje proti neoprávnenému obohacovaniu sa niektorých jednotlivcov na svojom pracovisku.

Otvoriť

Paroháč

Televízna inscenácia komérie francúzského dramatika Claudea Magniera. Jednoduchá zápletka, ktorú spôsobí svojim nečekaným príchodom v nepravej chvíli do domu pána Girauxa a jeho rozkošnej manželky Jacqueliny neznámy pán Masure.

Otvoriť

Portrét chlapce

Pôvodná televízna hra pre mládež s detektívnou zápletkou. Príbeh štvrtákov, ktorí pomohli príslušníkom polície odhalit nebezpecného zlodeja vzácneho obrazu.

Otvoriť

Tridsaťdeväť stupňov v tieni

Päťdielny televízny seriál z prostredia montérov-spojárov. Zoznámime sa s partou piatich montérov, ktorí tvoria brigádu socialistickej práce. Muži sú dobrou partiou, ktorá sa stretáva aj v súkromí. Vcelku spokojný život montérov naruší rozhodnutie vedenia podniku vyslať brigádu na montáž do Egypta.

Otvoriť

Ja nič neviem

Pôvodná televízna detektívna hra. Vyšetrovanie vraždy ženy, šéfky jedného oddelenia, ktoré odhaľuje mnohé zakrývané vzťahy na jednom pracovisku, hra s pravdou a lžou prináša nakoniec nečakané rozuzlenie.

Otvoriť

Žiarlivé ženy

Klasická komédia talianskeho autora C.Goldoniho, ktorá sa vysmieva žiarlivosti manželiek. Ich podozrenia sa ukážu ako bezdôvodné, keď výjde pravda na povrch a dozvedia sa, po čo vlastne chodili ich muži k peknej vdovičke - panni Lucrezii.

Otvoriť

Kráľ sa zabáva

Victor Hugo, prozaik, básnik a dramatik, je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností obdobia romantizmu vôbec. Hru "Kráľ sa zabáva" uviedol v roku 1832. Na veľké prekvapenie mnohých bola cenzúrou po premiére okamžite stiahnutá. Ostrá kritika dekadentného života súdobej šľachty, prázdnych zábav a bezcharakterných hier aristokratick

Otvoriť

Medený gombík

Trojdielny televízny špionážny príbeh zo začiatku druhej svetovej vojny odohrávajúci sa v Nemcami okupovanom hlavnom meste Lotyšska Rige podľa románu Leva Ovalova.

Otvoriť

Šediny doktora Ondáka

Pôvodná televízna hra s pesničkami o tom, čo dokážu tri dcéry pod jednou strechou. Zubný lekár doktor Ondák má svojrázne starosti. Nielen pracovné, kde treba posmeľovať aj najväčšieho odvážlivca, ale hlavne so svojimi tromi dcérami. Točia sa okolo nich chlapci a každá z nich si svojsky vyhradzuje právo na kamaráta. Nie je to však jednoduché, pretož

Otvoriť

Najlepšie želanie

Vietnamská bábková ľudová rozprávka o chlapcovi. pre ktorého spokojnosť je najdôležitejšia práca.

Otvoriť

Mrázik

Otvoriť

Škandál v Melodias banke

Prvá slovenská gangster-revue. Taký je podtitul staršej slovenskej komédie, ktorej nechýba vtipná zápletka, vynikajúce herecké obsadenie a predovšetkým plná priehršť starých známych melódií v podaní Františka Krištofa-Veselého, ktorý si vo filme zahral hlavnú postavu majiteľa Melodias banky a zároveň šéfa gangu nebezpečných vykrádačov bánk. Scenár

Otvoriť

Tanec nad plačom

Televízna adaptácia klasickej komédie Petra Zvona, v ktorej na základe fantastickej konfrontácie dávneho sveta šľachty a mešťiactva 40-tych rokov autor vyslovuje vtipné a nadčasové pravdy o človeku.

Otvoriť

Senzi Senzus

Otvoriť

O láske a slávikoch

Pôvodná televízna rozprávka o sile lásky, ktorá prekoná ľudskú zlomyseľnosť, úklady, pomocou najnežnejšieho z vtáčkov, ktorý pomôže dvom sirotám vyrastajúcim u miestneho boháča, zberateľa vzácnych vtákov. Časom sa ich priateľstvo mení na lásku a ich pracovitosť premení pánovmajetok na závideniahodnú usadlosť. Dedinčania repcú, že to isto zlé čary,

Otvoriť

Škola žien

Televízna inscenácia Moliérovej komédie. Nestarnúci príbeh lásky, podozrievania, podvádzania, nečakaného rozuzlenia o žiarlivom pánovi Arnolfovi a mladej zamilovanej Agnese.

Otvoriť

Figarova svadba

Otvoriť

Profily

Profily známych osobností slovenského kultúrneho a spoločenského života.

Otvoriť

Druhovia

Dramatický príbeh na motívy autentických udalostí v čase oslobodenia Bratislavy.

Otvoriť

Dni Turbinovcov

Televízna inscenácia divadelnej hry sovietskeho dramatika M.Bulgakova. Hra je dramatickou sondou do búrlivých historických udalostí 1918-1919 v Kyjeve. Krach moci ukrajinského veľkostatkára, evakuácia nemeckých vojsk, dezorganizácia bielych gárd, Petruľov vpád do mesta a jeho útek pred Červenou armádou - tieto udalosti doliehajú na členov rodiny a

Otvoriť

Búrlivé víno

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť!

Otvoriť

Samo, kupec a kráľ

Televízna inscenácia o kupcovi Samovi, ktorý v VII.storočí zjednotil Slovienov a stal sa ich kráľom.

Otvoriť

Bakalári

Cyklus malých televíznych príbehov zo života podľa námetu televíznych divákov vyrobené v bratislavskom štúdiu.

Otvoriť

Varič

Pôvodná televízna inscenácia, konverzačná komédia zo súčasnosti o ľuďoch vo výskumnom ústave, ktorých prepálený varič nečakane prinúti preveriť vzájomné vzťahy.

Otvoriť